Plánované akce

 

8.11. 2018 – Lví očko – možnost testování zraku dětí v MŠ – zdarma

21.11. 2018 – Setkání s písničkou – výchovný program pro MŠ. Seznámíme se s klarinetem, pohybově-hudebními aktivitami, zpěvem. Děti klarinet uvidí, uslyší a dokonce si na něj budou moci „zahrát“. Procvičí se v poznávání melodií, zahrají si hry nejen pohybové, ale i hlasové, naučí se novou písničku a nakonec uslyší i hudební pohádku, ve které nechybí i hudební nástroje dětem méně známé.

27.11. 2018 – Zdravé zoubky – prevence zubních kazů, zdravá strava, správné čištění zoubků – pouze třída Ferdy Mravence. Děti si přinesou svůj zubní kartáček z domova.

30. 11. 2018 – Pohyb 1P – projekt Pohyb 1P se zaměřuje na zjištění pohybové úrovně předškolních dětí. Pouze pro třídu Broučků.

3.12. 2018 – O ježečkovi a myšce – divadlo Letadlo. Pohádka naladí vánoční atmosférou a hlavně připomene, že bychom o Vánocích měli být pospolu a být na sebe hodní. Myška ježečkovi připraví nejednu lumpárnu, ale nakonec ji děti s ježečkem a jeho kamarády napraví.

4.12. 2018 – Zdravé zoubky – prevence zubních kazů, zdravá strava, správné čištění zoubků – pouze třída Broučků. Děti si přinesou svůj zubní kartáček z domova.

7.12. 2018 – Pohádka o Vánocích – L- klub Lochotín – pojedeme  do L-klubu, zažijeme příběh pejska a kočičky, jak se těšili na Vánoce a co se jim o nich zdálo a děti samy si mohou zahrát v kostýmech Josefa, Marie, králů, pastýřů a koledníků a vytvoří velký živý betlém. Po představení si prohlédneme knihovnu.

10. 12. 2018 – Mikulášská nadílka s divadelním představením 


13.12. 2018 – Advent na Prusinách – Prožijeme krásný den v prusinské přírodě. Prozkoumáme, co se děje venku v zimě, budeme pozorovat zvířata i rostliny. Ve vánočně vyzdobené třídě nasajeme adventní atmosféru při povídání o vánočních zvycích, zamyslíme se nad tím, co pro nás tyto svátky znamenají a jak je oslavit šetrně k našemu prostředí. Vyrobíme si společně malou vánoční ozdobu. Na prusinská zvířata nezapomeneme s nadílkou dobrot.

13.12. 2018 – Vánoční besídka – viz Pozvánka

 

16.12. 2018 – Zpívání na Návsi ve Lhotě v 15 hod – viz : https://umo10.plzen.eu/zivot-v-obvodu/aktualne-z-obvodu/prijdte-si-zazpivat-koledy-2.aspx

20.12. 2018 – Zpívání na ÚMO 10 – půjdeme před Vánoci potěšit naše babičky a dědečky ze Lhoty krátkým vystoupením a společně vyrobenými přáníčky – pouze třída Broučků

9.1. 2019 – V korunách stromů – Zima – divadlo Letadlo. Perleťovým obdobím nám Zima vykouzlí svým žezlem vlády velkou sněhovou nadílku.  Co vše nás čeká v obřím dárku? Například krmení pro ptáčky. V představení také pomůžeme kočičce, které se nedaří slézt ze stromu. Děti se samy změní ve vločky, zkusí vyhrát medaili za nejlepší trefu sněhovou koulí nebo odměnu z oblékací soutěže, postaví sněhuláka, oslaví silvestr ohňostrojem a pak se připraví na masopustní průvod masek.

17.1. 2019 – Zvířátka v zimě –  Ekocentrum Tymián. Společně zavítáme do zimního lesa. Povíme si, která zvířátka v zimě spí a která naopak ne. Pomůžeme myslivci odnést jídlo pro zvířátka do krmelce, prohlédneme si, kteří ptáčkové přilétají v zimě na krmítko. Na závěr si vyrobíme dobrotu pro ptáčky.

 

28.1. 2019 – S pohádkou za odpady – pojedeme do Daikinu a dozvíme se, jak a proč je dobré třídit odpady. Pouze třída Broučků.

 

14. 2. 2019 – Karneval v MŠ – v dopoledních hodinách proběhne v MŠ karneval, připravte prosíme dětem masky.

18. 2. 2019 – Malý zpracovatel odpadů – kde končí všechen odpad, postavíme skládku, odvětrání a izolace,co na skládku nepatří (recyklace), praktická ukázka recyklace papíru

 

6. 3. 2019 – Stavitel mostů – co je statika, co je pilíř a jak jej postavit, postavíme veliký most, dozvíme se něco o Karlu IV.

 

13. 3. 2019 – Jaké je to ve škole – návštěva 11. ZŠ se zapojením dětí do jedné vyučovací hodiny a prohlídkou školy (pouze třída Broučků)

14. 3. 2019 – Jarní focení dětí – v MŠ proběhne možnost jarního focení dětí ke dni maminek. 

 

25.3. 2019 – Pohádky z klobouku – divadlo Kolem. 

 

4. 4. 2019 – Malí badatelé –  Ekocentrum Tymián. Společně s dětmi si zahrajeme na malé badatelé. Vyzkoušíme si několik jednoduchých pokusů, které budou děti jistě bavit. Těšit se mohou například na malování v mléce, na tancující rozinky nebo poskakující bubliny.

5. 4. 2019 – Velikonoce výlet na zámecký statek Újezd nade Mží, kde se děti seznámí s Velikonočními svátky, lidovými zvyky a tradicemi, upečeme si jidáše a čekají na nás i tvořivé dílničky.

 

25.4. 2019 – Zahrada se probouzí – Ekocentrum Tymián. Cítíte tu vůni jara? Naše zahrada se konečně probouzí po dlouhém zimním spánku. Začíná být barevnější, voňavější
a pro nás jistě zajímavější. Tak hurá ven! Čeká nás spousta práce. Budeme trochu zahradničit, to když si zasejeme semínka, zahrajeme si na včelky a budeme opylovat květiny, přeměníme se na ptáčky a budeme stavět ptačí hnízda, poslechneme si ptačí zpěv. A setkáme se s kamarádem Šimonem.

 

15.5. 2019 – Letem světem s klarinetem – výchovný program pro MŠ. Do vystoupení Letem světem s klarinetem se klarinet opět zapojí, nicméně bez podrobnějšího prohlížení, zkoumání a zkoušení. Program je vytvořen tak, aby děti slyšely nejen hudbu evropskou, ale i cizí, exotickou. Stejně ale jako u Setkání s písničkou, seznamování se s domácími i cizokrajnými melodiemi není náplní celého vystoupení. Děti jsou opět zapojeny do činnosti hudební i pohybové. Součástí jsou i hry s hlasem, hra na tělo.

23. 5. 2019 – Projektový den v MŠ – Stavitel věží  – jaké věže známe, stabilita výškových staveb, pomocí technického výkresu postavíme vysílač na Ještědu. (pouze třída Broučků)

28.5. 2019 – Pohádkový statek Břasy – výlet na pohádkový statek. Uvidíme divadelní představení, dozvíme se jak žijí vodníci, čertíci a co je to dřevožer. Čeká na nás spousta zábavy.

11. 6. 2019 – Historicko-kulturní program na Radyni – formou hry se seznámíme s historií, kulturou a památkami Starého Plzence a dobou Karla IV. Také si osvojíme základní principy chování v přírodě.

21. 6. 2019 – Rozloučení s předškoláky – zahradní slavnost, vystoupení dětí, pasování předškoláků a volná zábava s písničkami a soutěžemi pro děti.